Postavy

:::::::::Dylan Hunt :::::::::
   (Kevin Sorbo)

velící důstojník

Kapitán lodi Andromeda Ascendant. Zásadový, čestný, schopný, odvážný, tvrdohlavý - tedy přesně takový, jací kapitáni bývají - a k tomu všemu ještě obdařený poněkud puberťáckým smyslem pro humor. Než se dostal do budoucnosti vzdálené tři sta let, byl zasnouben s doktorkou Sarou Rileyovou.

 


  :::::::::Tyr Asanazi::::::::: 

(Keith Hamilton Cobb)

z. zbraňový důstojník

Nietzscheánský žoldák, který nabízí své služby každému, kdo může zaplatit. Fyzicky nesmírně zdatný geneticky upravený válečník, pocházející z vymřelého klanu Kodiaků. Tak jako všichni Nietzscheáni, i Tyr je zaměřen především na vlastní přežití a prosazování vlastních zájmů a cílů bez ohledu na kohokoliv jiného.

 

:::::::::Andromeda (Rommie) :::::::::
   (Lexa Doig)

palubní počítač

Elegantní palubní počítač neméně elegantní hvězdné lodi Andromeda Ascendant. Její plné označení je "Zářivá cesta ku pravdě a poznání - umělá inteligence typu GRA 112, sériové číslo XMC-10-182." Aby se to zkrátilo, říká se jí Rommie. Řídí celou loď; technicky vzato ona vlastně je loď. Je navíc schopna dálkově ovládat celou řadu externích zařízení, od nanobotů přes průzkumné sondy až k bitevníkům.

 

 :::::::::Beka Valentine :::::::::
   (Lisa Ryder)

z. první důstojník

Kapitánka nákladní lodi Eureka Maru, která vysvobodila Andromedu z černé díry s vidinou slušného zisku. Je velmi rázná, ale ke své posádce chová silné ochranitelské pudy; v jejím celkem nenápadném zevnějšku se skrývá víc, než se na první pohled zdá. Je jednou z těch lidí, kteří se narodili na palubě vesmírné lodi a nikdy nežili na pevné zemi.

:::::::::Trance Gemini :::::::::
   (Laura Bertram)

z. důstojník pro údržbu prostředí
z. zdravotnický důstojník

Poťouchlá mimozemšťanka neznámého původu, neznámých schopností a neznámých záměrů. Nikdo nezná dokonce ani její pravé jméno - pokud vůbec nějaké má. Často se zdá poněkud dětinská, naivní a odtržená od reality; a občas taková možná i je.

:::::::::Seamus Harper :::::::::
   (Gordon Michael Woolvett)

z. vrchní strojník

Seamus Zelazny Harper se narodil na Zemi; snad i proto má slabost pro starou pozemskou kulturu. Je extrémně schopným technikem a rezidentním počítačovým expertem na palubě Eureka Maru. Je vybaven zdířkou, která mu umožňuje napojit se na počítačové systémy přímo a pracovat s nimi prostřednictvím virtuální reality.

  ::::::::: reverend Bem :::::::::
   (Brent Stait)

z. vědecký důstojník
z. překladatel

Příslušník opovrhované civilizace Magogů - tvorů, kteří požírají inteligentní bytosti a rozmnožují se znásilňováním. Reverend Behemiel Putující daleko (pro přátele Rev Bem) je však jiný než většina jeho soukmenovců; je členem pacifistické sekty známé jako "Lidé cesty" a to mu dává schopnost chápat vesmír tak trochu jinak než ostatní.

Zpět na hlavní stránku